Salı, 30 Ocak 2018 21:06

Projemiz

      2017-2-TR01-KA3347-047176 NUMARALI Dozunda Etkili Sağlıklı Teknoloji Kullanımı” başlıklı proje Erasmus + Programı Gençlik Programı Politika reformuna Destek-Yapılandırılmış Diyalog kapsamında AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na bağlı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 13.300 Euro hibe desteği ile kabul edilmiştir.

     Yeni Yüzyılın hastalığı olarak tanımlanan, teknoloji bağımlılığının önüne geçilmesi için öncelikle bu tehlike altındaki gençlerin arasındaki farkındalığın arttırılması gerekmektedir. İlerde onları bekleyen sağlık problemleri hakkında bilinçlendirilmesi ve sağlıklı bireyler olabilmeleri için yapabilecekleri faaliyetler hakkında bilgilendirilmelidir. Bu gereklilikler kapsamında Projemizin koordinatörü İl MEM olarak, proje ortaklarımız olan İzmir Yeşilay Şube ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile bir araya gelerek projemizi oluşturduk.

     Projemiz kapsamında ki hedefimiz; İzmir' deki ulusal toplantıda karar vericilerle gençlere politika düzeyinde diyaloğa ulaşma imkânı sağlamak ve teknoloji bağımlılığına yatkın öğrencilerde ilerde oluşma riski olan fiziksel, psikolojik rahatsızlıklar ve sosyal becerilerindeki yetersizliklerle ilgili problemleri önleyici çalışma yapılması böylelikle, gençlerde oluşabilecek radikalleşme ve bireyselleşmenin önüne geçilerek, sosyal dâhil olmanın ise  spor ve sanat etkinlikleri sayesinde geliştirilmesi hedeflenmektedir.